اخبار گرجستان ،اخبار تفلیس ،ثبت شرکت در گرجستان,خرید و اجاره و رزرو آپارتمان روزانه,بازكردن حساب بانكی جاری برای شرکت
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : mehdi khp
مطالب اخیر
نویسندگان


گرجستان در آخرین رده بندی سهولت کسب و کار (از دید مجله اکونومیک) در سال 2012 در بین 183 کشور دنیا رتبه 9 را کسب کرده است. خدمات در گرجستان نسبتا ارزان قیمت، سریع و بدون بوروکراسی است.

همچنین دیگر رتبه های این کشور در رده بندی بانک جهانی به شرح زیر میباشند:

سهولت شروع کسب و کار: رتبه 7 جهانی

سهولت اخذ مجوزهای لازم برای شروع کار: رتبه 3 جهانی

خرید املاک و مستغلات: رتبه 1 جهانی

دریافت اعتبار بانکی: رتبه 4 جهانی

محافظت از سرمایه گذاران و سرمایه های خارجی: رتبه 19 جهانی

اما نکات منفی که من اینجا با آن مواجه شدم:

داشتن جمعیت پایین این کشور در نتیجه کم بودن نیاز مصرفی افراد برای خرید در بازار

اشباع بودن بازار از کالاهای صادراتی ایرانی 

میل و رقبت بیشتر مردم به خرید کالاهای اروپایی با وجود کیفت خوب بعضی از کالاهای ایرانی

همچنین می خواستم نکته ای را به شما هموطنان عزیز یادآوری کنم.

متاسفانه بسیاری از هموطنان ما به سادگی فریب افرادی سود جویی را میخورند که به آنها میگویند ،شرکتها یی که در قبال مبالغی پایین فعالیت میکنند کلاهبردار هستند و یا در روند کار شما اشکال ایجاد میکنند.به هیچ عنوان اینطور نیست .و به شما اطمینان می دهم که ما به غیر از ایرانیهای عزیز مشتریانی از کشورهای عربی و هند و غیره داریم و روال کاری ما کاملا قانونی است.

با تشکر

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 17 دی 1391

قانون جدید مالیات گرجستان در دسامبر 2004 از تصویب پارلمان این کشور گذشت و ازاول ژانویه 2005 به اجرا گذاشته شد. این قانون در دو جلد و مقررات خاص تنظیم شده است. مقررات عمومی این قانون بیشتر به تعریف اصطلاحات پرداخته و حقوق و تکالیف و نحوه رسیدگی به اختلافات مالیاتی را روشن می ک‌ند.
موارد جدیدی که در قانون مالیاتی جدید ارائه شده به قرار زیر است:
اقدامات سخت گیرانه در دریافت مالیات و روند اجرا و کنترل آن و اطلاع قبلی به پرداخت کننده مالیات افزایش فرصت زمانی پرداخت مالیات از 3 ماه به 6 ماه
کاهش جریمه دیرکرد از 15 / 0 درصد به 07 / 0 درصد امکان دریافت پرداختهای اضافی از دولت مقررات ویژه به پرداخت مالیاتهای خاص اختصاص دارد. 21 مورد مالیات در قانون مالیاتی 1997 در قانون جدید به هفت نوع کاهش یافته است که عبارتند از:
1- مالیات بر درآمد: مالیات بر درآمد در قانون قبلی 20 درصد بوده که در قانون جدید به 12 درصد کاهش یافته است. بخشهایی که کارگران را استخدام نمی کنند و مالیات آنها بر اساس قوانین دیگر مالیاتی رسیدگی می شود. همانند اشخاصی که در بخش کشاورزی مشغول فعالیت بوده و درآمد سالیانه آنها کمتر از 100 هزار لاری حدود 70 هزار دلار باشد از پرداخت مالیات بر درآمد معاف می باشند.
2- مالیات بر سود: در قانون جدید، مالیات بر سود حدود 20 درصد تعیین شده است. بر خلاف قانون 1997در صورتی که سود شرکت نسبت به سال قبل 50 درصد کاهش داشته باشد، موودی مالیاتی حق خواهد داشت پرداختهای مالیاتی سه ماهه را قطع کند.
3- مالیات اجتماعی: مالیات اجتماعی در قانون جدید از 31 درصد به 20 درصد کاهش یافته است.
4- مالیات بر ارزش افزوده: مالیات بر ارزش افزوده در قانون جدید از 20 درصد به 18 درصد کاهش یافته است. با اینحال تعداد معافیت های مالیاتی نیز کاهش یافته است.
5- مالیات غیر مستقیم : در قانون جدید دایره مالیات غیرمستقیم بیشتر شده است. علاوه بر این میزان آن نیز افزایش قابل توجهی داشته است. برای مثال مالیات غیرمستقیم برای مشروبا ت الکلی 40 الی 50 درصد و سیگار وارداتی حدود 125 درصد افزایش داشته است. همچنین مالیات غیر مستقیم بر واردات خودرو نو نیز حدود 50 درصد افزایش یافته اما هر چه بر عمر خودروها افزوده شود از میزان مالیات کاسته می شود.
6- مالیات بر اموال: مقررات جدید در زمینه مالیات بر اموال در مورد اموال اشخاص، اموال شرکت ها، وسایل نقلیه، قایق ها، هواپیماها و هلی کوپترها و همچنین بر زمینهای کشاورزی و غیرکشاورزی اعمال می شود. انواع مالیات در این گروه عبارت است از: مالیات تا 1 درصد بر اموالی که برای استفاده تجاری بهره برداری می گردد. خانواده هایی که درآمدی بین 40 تا 60 هزار دلار دارند، می بایست از 05 / 0 درصد تا 2/ 0درصد به قیمت بازار مالیات پرداخت کنند.
خانوارهایی که درآمد آنها بین 60 هزار تا 100 هزار دلار است، از 2/ 0 الی 4/ 0درصد و خانوارهایی که از 100 هزار بیشتر درآمد دارند از 4/ 0الی 8/ 0 درصد مالیات پرداخت خواهند کرد. مالیات بر وسایل نقلیه عمومی بر اساس ظرفیت موتور و سال تولید از 5 الی 300 دلاری است. همچنین مالیات بر هواپیماها و هلی کوپترها بر اساس نوع و ظرفیت آنها تعیین می گردد. برای زمینهای کشاورزی نیز بر اساس یک متر مربع و بر اساس مرغوبیت و نوع مدیریت زمینها مالیات آنها متغیر است. مالیات بر زمینهای غیرک‌شاورزی تا 24 / 0درصد است.

معافیت ها و تسهیلات ویژه


با توجه به اینکه درآمد دولت گرجستان بیش از هر چیز به درآمدهای گمرکی و مالیاتی و کمک سایر کشورها وابسته است لذا در زمینه های مذکور معافیت ها و تسهیلات کمی وجود دارد اما در مقابل امتیازاتی برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف از جمله مالکیت افراد و شرکتهای خارجی بر اموال منقول و غیر منقول، انتقال کامل ارز حاصل از فعالیت تجاری و سرمایه گذاری به خارج از کشور، سرمایه گذاری در صنایع مادر از جمله صنایع مرتبط با انرژی، وجود شرایط مساوی برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی وجود دارد.

نوع مطلب :
برچسب ها : قوانین مالیاتی گرجستان گرجستان ثبت شرکت در گرجستان اجاره آپارتمان گرجستان،
لینک های مرتبط :

پنجشنبه 14 دی 1391

جهت رزرو آپارتمان شما میتوانید 2 روز قبل از سفر بامن تماس بگیرید.


یا با        skype :mehdi.khp پیام بفرستید

شماره تلفن = تفلیس -

00995593301454

آپارتمان 110 متری

دو خوابه بسیار شیک در مرکز شهر به فاصله اندک از خیابان روستاولی در منطقه ورا


تعداد خواب = 2 خواب بزرگ
ظرفیت = حد اکثر 5 نفر
امکانات = مبله – گرمایش و سرمایش – لوازم آشپزی –  اینترنت وایرلس
آدرس = مرکز شهر – ورا– نزدیک به بسیاری از امکان دیدنی و تاریخی شهر

 قیمت =  80 دلار Image Hosted by PicturePush - Photo SharingImage Hosted by PicturePush - Photo Sharing            
                                                                                                                                                                   Image Hosted by PicturePush - Photo Sharing
Image Hosted by PicturePush - Photo SharingImage Hosted by PicturePush - Photo Sharing


Image Hosted by PicturePush - Photo Sharing
آپارتمان 90 متری

 دوبلکس دو خوابه بسیار شیک در مرکز شهر در منطقه ورا به فاصله اندک از ایستگاه متروی روستاولی


تعداد خواب = 1 خواب بزرگ، 1 خواب کوچک
ظرفیت = حد اکثر 4 نفر
امکانات = مبله – گرمایش و سرمایش – لوازم آشپزی –  اینترنت وایرلس
آدرس = مرکز شهر – ورا– نزدیک به بسیاری از امکان دیدنی و تاریخی شهر

 قیمت =  70 دلارImage Hosted by PicturePush - Photo SharingImage Hosted by PicturePush - Photo SharingImage Hosted by PicturePush - Photo SharingImage Hosted by PicturePush - Photo SharingImage Hosted by PicturePush - Photo SharingImage Hosted by PicturePush - Photo SharingImage Hosted by PicturePush - Photo Sharingنوع مطلب :
برچسب ها : اجاره آپارتمان تفلیس، اجاره آپارتمان گرجستان، rent of appartment in tbilisi،
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 13 دی 1391

برای افراد با گذرنامه ایرانی ورود به کشور گرجستان تا 45 روز بدون نیاز به ویزا مقدور می باشد. اگر  بخوا هید بیش از 45 روز  در گرجستان اقامت داشته باشید، میتوانید ویزای 90 روزه گرجستان بدون نیاز به ارائه هیچ مدرکی صادر دریافت نمایید.

اگر در یک شرکت گرجی استخدام شوید، چنانچه قرارداد همکاری با شرکت مربوط داشته باشید و میزان دستمزد شما مشخص باشد، میتوانید درخواست اقامت از این کشور را داشته باشید.

 

- چنانچه در گرجستان کسب و کار یا شرکتی را به ثبت برسانید ممکن است به شما اجازه اقامت در این کشور داده  شود.  اجازه اقامت در این مورد میتواند برای مدت یکسال تا 5 سال باشد. اگر شرکت تازه تاسیس باشد، باید یک حساب بانکی در گرجستان افتتاح کنید، و به ازای هر سال تقاضای اقامت 4000 لاری در حساب بانکی خود موجودی داشته باشید. بعنوان مثال اگر برای اقامت سه ساله تقاضا میدهید باید لااقل12  هزار لاری در حساب خود موجودی داشته باشد. توجه داشته باشید که در اولین تقاضا ممکن است با صدور کارت اقامت بیش از یکسال موافقت صورت نگیرد و نیاز باشد بعد از پایان اعتبار یکساله تقاضای مجدد نمایید.

- اجازه اقامت دایم در کشور گرجستان در صورتی صادر میشود که شخض لااقل 5 سال در این کشور زندگی کرده باشد. زمانی که برای تحصیل در گرجستان میگذرانید جزء این پنج سال به حساب نمی آید. چنانچه برای درمان بیماری و با ویزای پزشکی به این کشور سفر کرده باشید، مدت اقامت شما برای این پنج سال محاسبه نخواهد شد.

نوع مطلب :
برچسب ها : گرجستان اقامت دائم دایم اقامت دائم اقامت دایم اخذ اقامت دائم اخذ اقامت دائم گرجستان پاسپورت پاسپورت،
لینک های مرتبط :

یکشنبه 10 دی 1391

گرجستان ( Georgia ) اطلاعات کلی پایتخت: تفلیس زبان رسمی: گرجی (70%) ، ارمنی (8%) ، روسی (6%) ، آذری (3%) ، اُستی (2%) ، یونانی (2%) ، آبخازی (2%)

نوع حکومت: جمهوری واحد پول: لاری(Lari)
مذهب: اكثریت ارتودوكس گرجی
امید طول عمر: 72سال رشد سالانه جمعیت: 0/036 درصد (July 2004 est.)


جمعیت: 4.693.892 ن


شهرهای مهم: كوتایسی, روستاوی, باتومی, سوخومی
مساحت: 69.700 کیلومتر مربع
خط ساحلی: 310کیلومتر
مختصات جغرافیایی: 42 درجه شمالی و 43 درجه و 30 دقیقه شرقی
حکومت

شورای وزیران را انتصاب می كند – تصریح شده است . قرار است قانون اساسی جدیدی تدوین گردد .  احزاب عمده‌ی سیاسی – از 23 حزب موجود در پارلمان – عبارتند از: • میز گرد • گرجستان آزاد (ائتلاف ملی گرا) • حزب دموكرات ملی • حزب سوسیال دموكرات

عضویت: سازمان ملل متحد ، كنفرانس امنیت و همكاری در اروپا
تاریخ معاصر

روسیه گرجستان را در اوایل قرن نوزدهم به تدریج ضمیمه كرد . به دنبال انقلاب روسیه (1917) ، جمهوری گرجستان اعلام موجودیت كرد و متحد آلمان شد . اشغال كشور به دست بریتانیا (1918 تا 1920) به سود روسهای سفید طرفدار تزار در كسب حمایت محلی نا موفق بود ، و ارتش سرخ شوروی در 1921 گرجستان را تسخیر كرد . در 1921 گرجستان به صورت بخشی از جمهوری ماوراء قفقاز شوروی و در 1936 به صورت جمهوری جداگانه ای در اتحاد شوروی در آمد . به دنبال كودتای نا فرجام كمونیستهای تندرو در مسكو (سپتامبر 1991) گرجستان اعلام استقلال كرد . گرجستان خارج از جرگه‌ی جامعه‌ی كشورهای مستقل مشترك المنافع (جامعه‌ی اقتصادی و دفاعی كه در زمان انحلال شوروی در دسامبر 1991 تشكیل شد ) باقی ماند . در 1992 شورای موقت كشور – به رهبری ادوارد شواردنادزه ، وزیر خارجه‌ی شوروی سابق – جایگزین شورای نظامی گردید . در 1992 مسلمانان آبخازی و اُستی ها مبادرت به تجزیه كردند و نا آرامی داخلی در میان اقلیتهای گرجستان ادامه دارد .
دفاع

كل نیروهای مسلح : این آمار موجود نیست .
آموزش

میزان با سوادی : این آمار موجود نیست . سنین تحصیل اجباری :‌7 تا 17 سال . تعداد دانشگاه : 3 دانشگاه و 1 پلی تكینك .
اقتصاد

 گرجستان ، به رغم كمبود زمین قابل كشت ، بخش كشاورزی متنوعی دارد و محصولات آن شامل چای ، مركبات ، تنباكو ، غلات ، تاك ، دام و سبزی است . منابع طبیعی شامل زغال سنگ ، منگنز و نیروی فراوان هیدروالكتریك است . ماشین سازی ، فرآوری غذایی و مواد شیمیایی از جمله صنایع مهم است . بخش خصوصی احتمالاً پیشرفته ترین نوع خود در میان جمهوریهای سابق شوروی است ، ولی اقتصاد را جنگ داخلی (1991 تا 1992) تخریب كرده است .      


جغرافیای کشور گرجستان

ستون فقرات كوه های قفقاز را مرز شمالی گرجستان تشكیل می دهد . رشته كوه كم ارتفاع تری ، قفقاز كوچك ، در جنوب گرجستان جای دارد . مركز گرجستان را زمینهای كم ارتفاع كولخیدا تشكیل می دهد . رودهای مهم : كورا ، ریونی .  بلندترین نقطه : البروز (در مرز روسیه) ، 5642 متر .  آب و هوا : نواحی ساحلی و مركز گرجستان آب و هوایی مرطوب و مدیترانه ای دارد . باقی كشور خشك تر است ولی به نسبت ارتفاع و دیگر جنبه ها آب و هوای مختلفی دارد .


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پنجشنبه 7 دی 1391
انواع شرکت ها  در گرجستان برای ثبت

1- شرکت سهامی خاص(JSC)

Joint Stock Company (JSC)

JSC is a legal entity the charter capital of which is divided into shares of equal nominal value. The share constitutes to a security certifying the claim of a shareholder in relation to the property of the JSC, the rights and obligations of shareholders and JSC towards one another. The liability of a JSC is limited to its whole assets. Shareholders are not liable for obligations of the JSC.

 

شرکت سهامی یک نهاد قانونی است که سرمایه آن به مقادیر اسمی مساوی تقسیم شده است. این سهام به یک وثیقه اطلاق می شود که ضامن مطالبات یک سهامدار در ارتباط با دارایی شرکت سهامی، حقوق و تعهدات سهامداران و شرکت سهامی در قبال یکدیگر می باشد.بدهی یک شرکت سهامی به دارایی کل آن محدود می شود. سهامداران مشمول تعهدات شرکت سهامی نیستند.

2- شرکت با مسئولیت محدود(LLC)

(Limited Liability Company (LLC

LLC is a commercial legal entity, the liability of which to its creditors is limited to its entire property. LLC may be established by a single person. The capital of the company is divided into shares and unlike the JSC partners can not   issue new shares

شرکت با مسئولیت محدود یک نهاد بازرگانی قانونی است که تعهدات آن به بستانکارانش محدود به دارایی موجود آن می باشد. شرکت با مسئولیت محدود می تواند توسط یک شخص منفرد تأسیس گردد و یا دارای شریک باشد. سرمایه این شرکت به سهام تقسیم شده و برخلاف شرکای شرکت سهامی، سهام جدید نمی تواند صادر شود.اغلب شرکتهای ثبتی در کشور گرجستان از این نوع هستند و این نوع ثبت شرکت عمومیت دارد.

 

 

3- شرکت با مشارکت محدود(LP)

Limited Partnership (LP)

LP is a company where several persons jointly carry out independent entrepreneurial activity under the same company name. In LP, the obligations of one or several partners towards the creditors of the partnership is limited to their investments into the company (limited partners - Comandits), while the other partners (Complementary) are personally liable for the company debt.

 

مشارکت محدود شرکتی است که در آن چندین شخص بصورت مشترک فعالیت های کارآفرینی مستقلی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. در مشارکت محدود، تعهدات یک یا چندین شریک در قبال بستانکاران این شرکت محدود به سرمایه های آنان در شرکت است (شرکای محدود) در حالیکه دیگر شرکا شخصاً در قبال بدهی شرکت مسئولیت دارند.

 

4- شرکت تعاونی(CO)

Cooperative (CO)

Cooperative is a company incorporated with the objective to develop common business and increase the profits of its members. The objective of the cooperative is to accomplish the interests of its members. A cooperative is not primarily aimed at gaining profit. The cooperative is liable to the creditors only with its own property.

تعاونی، یک شرکت است که با هدف توسعه کسب و کار مشترک و افزایش سود از اعضای آن تأسیس شده است. هدف تعاونی انجام علایق اعضای آن می باشد. یک شرکت تعاونی اصولاً برای بدست آوردن سود تشکیل نشده است بلکه جهت انجام یک کار تیمی بیشتر با هدف اشتغالزایی می باشد. این شرکت به بستانکاران خود تنها به اندازه دارایی خود متعهد می باشد.

 

 

 

5- شرکت مشارکتی کسب وکار(GP)

General Partnership (GP)

GP is a company where several partners carry out continuous and independent entrepreneurial activity under the same company name. The founders are all personally liable for any company debt.

 

مشارکت عمومی شرکتی است که در آن چندین شریک فعالیت های مستمر و مستقل کارآفرینی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. بنیانگذاران در قبال کلیه بدهی های شرکت شخصاً مسئولیت دارند.

 

6- شرکت سرمایه گذاری فردی(IE)

Individual Entrepreneur (IE)

As the owner of an enterprise, an individual entrepreneur is a physical person whose entrepreneurial activity shall be conducted in an entrepreneurial manner. In legal relations such person shall act on its own behalf. IE is not a legal entity. An individual entrepreneur uses its rights and performs its obligations as a physical person and bears personal responsibility before the creditors for any and all obligations arising from its entrepreneurial activity.

 

به عنوان مالک یک موسسه، یک کارآفرین فردی یک شخص حقیقی است که فعالیت کارآفرینی را بایستی به یک شیوه کارآفرینی انجام دهد. در روابط قانونی چنین شخصی بایستی از طرف خود عمل کند. کارآفرین فردی یک نهاد نیست. یک کارآفرین فردی از حقوق خود استفاده نموده و به تعهدات خود به عنوان یک شخص حقیقی عمل نموده و شخصاً در قبال بستانکاران برای کلیه تعهدات ناشی از فعالیت های کارآفرینی خود مسئول می باشد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 5 دی 1391

 

با سلام خدمت شما عزیزان

در روزهای اول ورود به یک کشور بسیار مهم است که پول زیادی برای انجام خدمات هزینه نگردد.ایرانیهای زیادی را در اینجا می بینم که فقط برای ثبت شرکت پولهای فراوانی در حدود 1000$  2000$   حتی 3000$ را از دست داده اند.حتی کسی را دیدم که می گفت که شخصی که اداره ثبت شرکتها را به او نشان داده است از او 300$ گرفته است.بنابراین در سفرتان به گرحستان دقت فرمایید تا پول زیادی به کسی نپردازید.سوء استفاده بیشتر در زمانی صورت می گیرد که  کسی به زبان تسلطی ندارند.مطمئنا در اینجا زمان نیاز دارید تا راه خودتان را پیدا کنید و شروع به فعالیت کنید.چه بهتر که با کمترین هزینه راه کسب و تجارت را پیدا نمایید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 5 دی 1391

با سلام خدمت شما عزیزان

شرکت  ما(LE CIEL GROUP )افتخار دارد در خدمت شما  برای ثبت شرکت در کشور گرجستان باشد.برای ثیت شرکت در گرجستان  باید اعضای هیت مدیره حنما در اینجا حضور داشته باشند. برای ثبت شرکت درگرجستان شما نیاز به مدرک زیر دارید وپس از 1 روز کاری شما مدرک شرکت از قبیل برگه ثبت را دربافت خواهید گرد.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت:

ترجمه پاسپورت به زبان گرجی


 موضوعی که جهت ثبت شرکت باید بدانیم عبارت از اسم پیشنهادی شرکت می باشد و  درموردموضوع فعالیت شرکت شما  فرقی نمی کند  درچه موردی قصد فعالیت دارید.


تماس:lecielgroup@yahoo.com

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 4 دی 1391


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو